loading
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Post Image
10 sty, 2023
Posted by amencel
0 comment

10 styczeń – Dniem Obniżania Kosztów Energii

W dniu dzisiejszym tj. 10 stycznia obchodzimy Dzień Obniżania Kosztów Energii. Święto to celebrowane jest na całym święcie już od wielu lat. Ustanowiła je niezależna organizacja Canadian Energy Efficiency Alliance istniejąca od 1995 roku.

Dzień Obniżenia Kosztów Energii

Dzień, który wybrano na obchody nie jest bez znaczenia. Zimowy dzień w przeciwieństwie do letniego jest krótki i z niskimi temperaturami za oknem. W tym czasie za pewnie wiele osób zastanawia się jak obniżyć swoje rachunki.

Dzień Obniżenia Kosztów Energii to doskonała okazja do bliższego przyjrzenia się swojemu życiu i otoczeniu. Oszczędzać możemy nie tylko od święta ale i na co dzień poprzez racjonalne postępowanie. Kampanie promujące oszczędność energii można znaleźć tutaj.

Jest wiele sposobów na obniżenie swoich rachunków. Bardzo często robiąc z pozoru błahe rzeczy możemy przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii.

Polacy w zdecydowanej większości deklarują że oszczędzają energię

Zgodnie z raportem CBOS z 2016 roku „Polacy o źródłach energii, polityce energetycznej i stanie środowiska”, 95% osób twierdzi że wyłącza światło opuszczając pokój. 88% Polaków używa sprzętu RTV i AGD o niskim zużyciu energii elektrycznej, a 87% osób stosuje energooszczędne żarówki.

Czy wiesz, że całkowite wyłączenie monitora po zakończonej pracy to oszczędność do 10% energii zużywanej przez niego, a zastąpienie tradycyjnych żarówek – świetlówkami halogenowymi zmniejsza zużycie nawet do 80% energii.

10 styczeń z pewnością jest dobrą zachętą do stosowania dobrych praktyk w zakresie obniżania rachunków. Wydatki związane z zużyciem energii to istotna kwestia nie tylko domowego budżetu ale i całej firmy. Nasze działania w kwestii oszczędności w mają także istotny wpływ na środowisko. W rezultacie zmniejszamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Jest wiele sposobów na oszczędzania energii. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:

  1. Sprawdzanie ofert firm dostarczających energię i wybieranie najkorzystniejszych propozycji.
  2. Korzystanie z lampek biurkowych zamiast oświetlenia górnego.
  3. Ogrzewanie ustawione na temperaturę nie większą niż 19 stopni Celsjusza.
  4. Nie korzystanie lub ograniczone korzystanie z klimatyzacji.
  5. Nie zostawianie urządzeń w stanie czuwania.
  6. Wyłączanie ładowarek i przedłużaczy z gniazdek.
  7. Wyłączanie światła w pomieszczeniach po wyjściu.
  8. Montaż instalacji fotowoltaicznych.
  9. Montaż oświetlenia i sprzętu energooszczędnego.
  10. Zakup sprzętu w wyższej klasie energetycznej.

Płacisz wysokie rachunki za energię i chciałbyś zmienić dostawcę? A może zainteresowany jesteś montażem fotowoltaiki?

Masz pytanie? Napisz do nas.

MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt pn. „Specjalistyczna usługa doradcza w zakresie przygotowania specyfikacji procesów" w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20 Numer wniosku o dofinansowanie realizacji projektu: RPPD.01.04.01-20-2502/20 Celem projektu jest rozwój i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ poprzez skorzystanie z profesjonalnej usługi doradczej o charakterze prorozwojowym, która polega na przygotowaniu specyfikacji procesów. Wynikiem doradztwa jest opracowanie nowej, innowacyjnej usługi informatycznej dostosowanej do profilu i aktualnych potrzeb firmy. Poprzez przeprowadzenie profesjonalnego doradztwa i wdrożenie strategii procesowych firma uzyska szanse na zwiększenie udziału w rynku, otwarcie nowych oddziałów, a co za ty idzie wzrost zatrudnienia, zysku i rentowności przedsiębiorstwa Końcowym efektem będzie rozwój firmy, uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 47 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 39 950,00 PLN.
MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt ” Opracowanie kompleksowej strategii marketingowej online (SEO/SEM) w oparciu analitykę internetową i Data Driven wraz z nadzorem przy wdrożeniu usługi.” w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20, Nr umowy: UDA-RPPD.01.04.01-20-2501/20-00 Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ, poprzez skorzystanie z usługi prorozwojowej dotyczącej opracowania i wdrożenie kompleksowej strategii marketingowej online. Firma Max Energy Sp. z o.o. dzięki projektowi uzyska szanse na wzrost udziału w rynku i ekspansję na inne województwa, poprawę wizerunku, zdobycie przewagi konkurencyjnej i rozpoznawalności, a co za tym idzie - wzrost rentowności przedsiębiorstwa. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 45 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 38 250,00 PLN.