loading
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Post Image
13 lip, 2020
Posted by admin
0 comment

Jak oszczędzać 20 tysięcy złotych rocznie na prądzie w gospodarstwie rolnym?

Coraz więcej osób, w trosce nie tylko o ekologię, ale również dbając o swój komfort decyduje się na zamontowanie paneli fotowoltaicznych, które wytwarzają energię przy pomocy promieni słonecznych. Te dwie to korzyści to jedynie kropla w morzu zalet, które płyną z posiadania instalacji fotowoltaicznej. Przede wszystkim jest to oszczędność, która przy rozwoju dzisiejszej technologii, a co z nią związane – przy ogromnym zużyciu mediów, pozwala na jak najmniejsze straty finansowe w domowym budżecie.

Na takie rozwiązanie najczęściej decydują się rolnicy, którzy poprzez zautomatyzowanie gospodarstw i położenie nacisku na maszyny ponoszą ogromne koszty ze względu na zużycie dużych ilości prądu i wody. Panele fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną, z której gospodarstwo może korzystać przez cały rok.

Co jednak w dni pochmurne, kiedy słońce będące głównym motorem napędowym instalacji nie jest dostępne? To pytanie, które najczęściej zadają sobie nasi klienci. Równie często zniechęcające ich do inwestycji, zwłaszcza w oparciu o perspektywę jesieni i zimy. Instalacja fotowoltaiczna, mimo słońca jako źródła pozyskiwania energii, została zaprogramowana tak, by służyć użytkownikom przez cały rok niezależnie od częstotliwości jego występowania. Prąd wytwarzany z promieni słonecznych zużywany jest na bieżące potrzeby, a produkowane w słoneczne dni nadwyżki energii “magazynują się” w sieci energetycznej. Takim sposobem, 70-80% nadwyżek z fotowoltaiki pozostaje do dyspozycji w gospodarstwach rolnych wieczorami, jesienią czy zimą kiedy dzień jest krótszy, co za tym idzie występowanie słońca na niebie mniejsze, a produkcja energii elektrycznej niższa.

Instalacja fotowoltaiczna to również bardzo dobre zabezpieczenie przed wzrostem cen energii elektrycznej, bowiem hodowca lub rolnik płacący podatek rolny może odliczyć od niego 25% wartości inwestycji w panele fotowoltaiczne. Opodatkowaniu podatkiem rolnym podlegają grunty sklasyfikowane jako użytki rolne lub jako grunty zadrzewione na użytkach rolnych. Ulga inwestycyjna, przyznawana jest rolnikowi inwestującemu w panele fotowoltaiczne po zakończeniu inwestycji i polega na odliczeniu ¼ kwoty instalacji od należytego podatku rolnego. Obejmuje ona także 25% ulgi od nakładów inwestycyjnych udokumentowanych przez rachunki. Ponadto, kwota ulgi inwestycyjnej, która nie została wykorzystana przez podatnika przechodzi na jego następców, którzy mogą ją rozliczyć w ciągu 15 lat od zakończenia pierwotnej inwestycji.

 

Koszt zakupu instalacji fotowoltaicznej jest zależny od wielkości posiadanego gospodarstwa oraz zużycia energii elektrycznej, tam gdzie jej pokłady będą mniejsze będziemy potrzebować mniej paneli, natomiast przy gospodarstwach, które zużywają jej więcej wymagane będzie zamontowanie ich większej ilości. Wszystko to jest kwestią indywidualną, dopasowaną pod klienta w taki sposób aby instalacja spełniała jego oczekiwania przy jednoczesnym jak największym zminimalizowaniu kosztów.

 

Fotowoltaika to przyszłość, w którą chętnie spoglądamy stale się ucząc i rozwijając. Dzięki temu, że jesteśmy na bieżąco wprowadziliśmy do naszej firmy nowe rozwiązania, które pozwalają nam bezpiecznie i profesjonalnie montować instalacje PV na różnych, nawet najbardziej wymagających przestrzeniach.

 

Aby zobrazować Państwu jakie korzyści finansowe niesie ze sobą fotowoltaika, przedstawimy analizę jednej z naszych ostatnich instalacji, na którą zdecydował się Pan Grzegorz – rolnik z województwa warmińsko-mazurskiego, u którego zamontowaliśmy  instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWh.

65000 kWh – tyle wynosiło zapotrzebowanie na energię w ubiegłym roku w gospodarstwie Pana Grzegorza. Wiedząc, że nasz klient korzysta z taryfy G12w (popularnej i cenionej taryfy, zwłaszcza przez osoby, w których gospodarstwach jest zapotrzebowanie na duże ilości prądu) i płaci 0,46 zł brutto za 1 kWh, po szybkiej kalkulacji oszacowaliśmy, że roczny koszt brutto szacował się na kwotę 30.000 zł.

Żeby zminimalizować koszta za energię elektryczną, które ponosi Pan Grzegorz – zainstalowaliśmy w sumie 156 sztuk paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 50 kWh. Zakładana produkcja roczna takiej instalacji PV wyniesie ok. 45.000 kWh i tym w większej części pokryje zapotrzebowanie na prąd w gospodarstwie naszego klienta.

A teraz najprzyjemniejsza sprawa! Roczna oszczędność Pana Grzegorza, to kwota 20.700 zł! W przeliczeniu długoterminowym, za okres 10 lat jest to kwota około 207.000 zł, którą Pan Grzegorz będzie mógł przeznaczyć na inne inwestycje, by jeszcze bardziej rozwijać swoje gospodarstwo.

Jeśli zastanawiają się Państwo jakie korzyści i oszczędności możemy zaproponować Państwu w oparciu o posiadane gospodarstwo domowe lub rolne, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, przeanalizujemy i zobrazujemy najkorzystniejszą dla Państwa ofertę w oparciu o szczegółowe dane.

Zadzwoń ☎ 85 667 13 00

Nasi Specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania

MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt pn. „Specjalistyczna usługa doradcza w zakresie przygotowania specyfikacji procesów" w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20 Numer wniosku o dofinansowanie realizacji projektu: RPPD.01.04.01-20-2502/20 Celem projektu jest rozwój i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ poprzez skorzystanie z profesjonalnej usługi doradczej o charakterze prorozwojowym, która polega na przygotowaniu specyfikacji procesów. Wynikiem doradztwa jest opracowanie nowej, innowacyjnej usługi informatycznej dostosowanej do profilu i aktualnych potrzeb firmy. Poprzez przeprowadzenie profesjonalnego doradztwa i wdrożenie strategii procesowych firma uzyska szanse na zwiększenie udziału w rynku, otwarcie nowych oddziałów, a co za ty idzie wzrost zatrudnienia, zysku i rentowności przedsiębiorstwa Końcowym efektem będzie rozwój firmy, uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 47 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 39 950,00 PLN.
MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt ” Opracowanie kompleksowej strategii marketingowej online (SEO/SEM) w oparciu analitykę internetową i Data Driven wraz z nadzorem przy wdrożeniu usługi.” w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20, Nr umowy: UDA-RPPD.01.04.01-20-2501/20-00 Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ, poprzez skorzystanie z usługi prorozwojowej dotyczącej opracowania i wdrożenie kompleksowej strategii marketingowej online. Firma Max Energy Sp. z o.o. dzięki projektowi uzyska szanse na wzrost udziału w rynku i ekspansję na inne województwa, poprawę wizerunku, zdobycie przewagi konkurencyjnej i rozpoznawalności, a co za tym idzie - wzrost rentowności przedsiębiorstwa. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 45 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 38 250,00 PLN.