loading
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Post Image
18 mar, 2024
Posted by Joanna
0 comment

Jak zaoszczędzić w dobie rosnących cen za energię elektryczną?

To pewne, zamrożenie cen będzie trwało tylko do 30 czerwca 2024 roku. Po wielu miesiącach niższych cen za energię elektryczną, społeczeństwo przyzwyczaiło się do pewnych standardów.

Niestety, z dniem 1 lipca musimy liczyć się ze zmianami. Odczujemy to bez wątpienia na naszych rachunkach. Szacunkowo mówi się, że nasze rachunki wzrosną aż o 80%. Oczywiście Minister Klimatu i Środowiska, przekazuje informacje, iż będą trwały także prace nad tym, aby udostępnić rozwiązania, które zapobiegną tak zwanemu ubóstwu energetycznemu. Weźmy jednak pod uwagę, że nawet jeśli takie rozwiązania wejdą w życie, to będą one dotyczyły tylko tych najmniej zamożnych gospodarstw domowych.

Warto zacząć oszczędzać już dziś - nasze podpowiedzi

W związku z tym, należy zejść na ziemie, wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć zapobiegać, niż leczyć. Przedstawimy dziś zestawienie kilku pomysłów w jaki sposób możemy zacząć oswajać się z terminem „oszczędzanie” oraz jak wdrożyć pewne dobre nawyki w tym zakresie.

Jakie masz żarówki?

Przede wszystkim oszczędzanie warto rozpocząć od zmiany wszystkich żarówek jakie mamy w domu, bądź w firmie. To właśnie pierwszy, ważny krok do dobrej zmiany. Zamieniając żarówki na energooszczędne, jak sama nazwa wskazuje, będzie mogli również liczyć na oszczędności w portfelu.

Dobre nawyki kluczem do sukcesu na drodze do oszczędzania

Kolejny, dość ważny nawyk, który polecamy również zarówno w domu jak i w firmie, w której pracujecie – wyłączajcie światło, gdy wychodzicie z pomieszczenia. To brzmi jak banalna porada, niemniej zwróćcie uwagę na swoje nawyki, bądź współdomowników/wpółpracowników. Naprawdę, wiele osób w dalszym ciągu zapomina o wyłączeniu światła, gdy wychodzi z danego pomieszczenia – zwróćcie na to uwagę. Małe gesty, przyczyniają się do wielkich osiągnieć. W tym przypadku – drobna czynność, może przyczynić się do oszczędności. A chyba właśnie o to nam wszystkim chodzi.

Dobra pogoda jest naszym sprzymierzeńcem

Skoro jesteśmy już przy temacie żarówek, gaszenia światła, to warto również zaznaczyć jedną kwestię. Otóż za dnia, a już tym bardziej gdy mamy doskonałą pogodę na zewnątrz – zastanówcie się, czy aby na pewno potrzebujecie włączonej lampki przy biurku? Czy źródło światła, które wpływa przez okno nie jest wystarczające? Zdecydowanie lepiej pracuje się przy naturalnym świetle, niż przy sztucznym. A zarazem, znów jesteśmy na dobrej drodze do tego, aby zaoszczędzić.

Maniaku nowych technologii - zwróć na to uwagę

Teraz coś dla osób, które interesują się nowymi technologiami. Jeśli dość często zmieniacie sprzęt elektroniczny, na przykład: pralka, lodówka, telewizor – sugerujcie się klasą energetyczną. Oczywiście, najlepiej jest wybierać te modele, którą mają najwyższą klasę. Dodatkowo, jeśli decydujemy się na sprzęt AGD bądź RTV, zwróćmy uwagę na to, że wiele sprzętów ma opcję ECO. Korzystajmy z nich. Ta funkcja nie zaburza  w żaden sposób działania urządzenia, a wręcz przeciwnie, pomaga nam zaoszczędzić.

Podpowiedź dla tych, którzy lubią gotować

I na koniec, patent dla wszystkich tych, którzy gotują, bo lubią, bądź muszą. Jeśli zależy nam na tym, aby rachunek za prąd nas nie przerażał, zadbajmy również o to, w jaki sposób „pracujemy” w kuchni. Nie korzystajmy z rozmrażania w mikrofali – dajmy rozmrozić się danemu składnikowi, bądź daniu w swoim czasie. Podczas pieczenia potraw, unikajmy otwierania piekarnika. To generuje niepotrzebną utratę ciepła. No i warto również zadbać o nawyk gotowania pod przykryciem. Wówczas woda szybciej osiąga pożądane temperatury.

Może to dobry czas na zmiany?

Na koniec, ostatnia porada – jeśli aspirujesz do zaoszczędzenia większych kwot, a podane porady nie są dla Ciebie, bądź już z tego korzystasz – warto zastanowić się nad zmianą taryfy, bądź sprzedawcy. Rynek posiada wachlarz ofert, na pewno każdy z nas będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Na pierwszy rzut oka, porady wydają się dość błahe i proste. Ale warto zastanowić się nad tym – czy stosujemy się do nich każdego dnia?

 

 

Masz pytanie? Napisz do nas lub zadzwoń.

Służymy pomocą 🤝

📞 856 671 300

MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt pn. „Specjalistyczna usługa doradcza w zakresie przygotowania specyfikacji procesów" w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20 Numer wniosku o dofinansowanie realizacji projektu: RPPD.01.04.01-20-2502/20 Celem projektu jest rozwój i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ poprzez skorzystanie z profesjonalnej usługi doradczej o charakterze prorozwojowym, która polega na przygotowaniu specyfikacji procesów. Wynikiem doradztwa jest opracowanie nowej, innowacyjnej usługi informatycznej dostosowanej do profilu i aktualnych potrzeb firmy. Poprzez przeprowadzenie profesjonalnego doradztwa i wdrożenie strategii procesowych firma uzyska szanse na zwiększenie udziału w rynku, otwarcie nowych oddziałów, a co za ty idzie wzrost zatrudnienia, zysku i rentowności przedsiębiorstwa Końcowym efektem będzie rozwój firmy, uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 47 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 39 950,00 PLN.
MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt ” Opracowanie kompleksowej strategii marketingowej online (SEO/SEM) w oparciu analitykę internetową i Data Driven wraz z nadzorem przy wdrożeniu usługi.” w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20, Nr umowy: UDA-RPPD.01.04.01-20-2501/20-00 Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ, poprzez skorzystanie z usługi prorozwojowej dotyczącej opracowania i wdrożenie kompleksowej strategii marketingowej online. Firma Max Energy Sp. z o.o. dzięki projektowi uzyska szanse na wzrost udziału w rynku i ekspansję na inne województwa, poprawę wizerunku, zdobycie przewagi konkurencyjnej i rozpoznawalności, a co za tym idzie - wzrost rentowności przedsiębiorstwa. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 45 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 38 250,00 PLN.