loading
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Post Image
31 sty, 2024
Posted by Joanna
0 comment

Jakie zmiany przygotował dla nas 2024 rok?

energia elektryczna, żarówka, zmiany w 2024

Co przyniesie nam 2024 rok?

Informacje, które posiadamy w tym zakresie, nie pozostawiają złudzeń. Rok 2024 być może będzie zapamiętany jako ten „emocjonujący”. Emocjonujący dlatego, że to kolejny rok, w którym możemy oczekiwać zmian w energetyce. Niektóre już mają swój początek. Na niektóre jednak, trzeba będzie jeszcze poczekać.

Zmiany na rynku energii elektrycznej

Co prawda, aktualnie korzystamy jeszcze z tego przywileju jakim jest „zamrożenie cen” do 30 czerwca 2024r., niemniej warto przygotować się już mentalnie na zmiany. Otóż nowy rok przyniesie nam nowość jaką jest – taryfa dynamiczna. Znowelizowana ustawa przewiduje, że do 24 sierpnia bieżącego roku, każdy sprzedawca energii elektrycznej, który obsługuje ponad 200 tysięcy odbiorców, jest zobowiązany do przedstawienia ofert z taryfą dynamiczną. Celem wprowadzenia tejże taryfy ma być obniżenie rachunków za prąd. Pamiętajmy o tym, że aby taryfa dynamiczna mogła nas obowiązywać, musimy również spełnić warunki techniczne. Wówczas odbiorca potrzebuje licznik zdalnego odczytu. W tym przedsięwzięciu jest również istotny start systemu CSIRE. W rzeczywistości CSIRE planowany jest dopiero na 2025 rok.

Nowość - internetowa porównywarka

Ciekawą nowością, może okazać się internetowa porównywarka ofert sprzedawców energii elektrycznej. Zainteresowani będą na pewno odbiorcy z gospodarstw domowych, ale także mikroprzedsiębiorstwa. Będzie to dość spore ułatwienie. A co za tym idzie, w jednym miejscu będziemy w stanie dokonać porównania, a zarazem wyboru odpowiedniego dla nas sprzedawcy energii elektrycznej. Czekamy z niecierpliwością na uruchomienie porównywarki. Dodatkowo, jak wiemy papier wszystko przyjmie. Oby faktycznie jej istnienie pozwoliło podejmować same trafne decyzje.

Linia bezpośrednia - ukłon w stronę dużego biznesu

Co więcej, za sukces możemy już uznać to, że planowane jest powstanie pierwszej linii bezpośredniej, która umożliwia bezpośrednie połączenie źródła, oraz odbiorcy. W planach pojawiają się również kolejne trzy linie. Pierwsza pojawi się w województwie opolskim. To rozwiązanie pozwala na ominięcie publicznej sieci dystrybucyjnej. Jest to ukłon w stronę dużego biznesu.

Piaskownica regulacyjna, czyli jak przyspieszyć rozwój sektora energetycznego

Na koniec, ostatnia rzecz, którą chcielibyśmy dziś przedstawić to piaskownica regulacyjna. Mówiąc „po naszemu” to prawo, które daje możliwość podmiotom gospodarczym do śmiałego korzystania z danych projektów, w celach doświadczalnych. Taki mechanizm jest już znany chociażby w Wielkiej Brytanii, czy też Holandii. Jaki jest cel wprowadzenia piaskownicy regulacyjnej? Przyspieszenie rozwoju sektora energetycznego.

Z ogromną ciekawością przyglądamy się temu, co dzieje się w świecie energetyki. Zapraszamy Państwa do śledzenia rynku na bieżąco razem z nami. Powiedzenie „im mniej wiesz, tym lepiej śpisz” – nie sprawdza się w naszej branży. Lepiej wiedzieć jak działać. My wiemy.

 

Masz pytanie? Napisz do nas lub zadzwoń.

Służymy pomocą 🤝

Telefon do Doradcy 📞 +48 601 209 098
Telefon do biura Max-Energy 📞 +48 856 671 300

MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt pn. „Specjalistyczna usługa doradcza w zakresie przygotowania specyfikacji procesów" w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20 Numer wniosku o dofinansowanie realizacji projektu: RPPD.01.04.01-20-2502/20 Celem projektu jest rozwój i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ poprzez skorzystanie z profesjonalnej usługi doradczej o charakterze prorozwojowym, która polega na przygotowaniu specyfikacji procesów. Wynikiem doradztwa jest opracowanie nowej, innowacyjnej usługi informatycznej dostosowanej do profilu i aktualnych potrzeb firmy. Poprzez przeprowadzenie profesjonalnego doradztwa i wdrożenie strategii procesowych firma uzyska szanse na zwiększenie udziału w rynku, otwarcie nowych oddziałów, a co za ty idzie wzrost zatrudnienia, zysku i rentowności przedsiębiorstwa Końcowym efektem będzie rozwój firmy, uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 47 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 39 950,00 PLN.
MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt ” Opracowanie kompleksowej strategii marketingowej online (SEO/SEM) w oparciu analitykę internetową i Data Driven wraz z nadzorem przy wdrożeniu usługi.” w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20, Nr umowy: UDA-RPPD.01.04.01-20-2501/20-00 Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ, poprzez skorzystanie z usługi prorozwojowej dotyczącej opracowania i wdrożenie kompleksowej strategii marketingowej online. Firma Max Energy Sp. z o.o. dzięki projektowi uzyska szanse na wzrost udziału w rynku i ekspansję na inne województwa, poprawę wizerunku, zdobycie przewagi konkurencyjnej i rozpoznawalności, a co za tym idzie - wzrost rentowności przedsiębiorstwa. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 45 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 38 250,00 PLN.