loading
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Post Image
02 cze, 2022
Posted by amencel
0 comment

Magazyn energii SolaX Power

magazyn energii

Z dumą chcielibyśmy Was poinformować o pierwszym magazynie energii u naszego klienta!

Do tej pory posiadał dwie instalacje fotowoltaiczne. Teraz zdecydował się na maxymalne oszczędności i postanowił zainstalować magazyn energii 2 x 25kW firmy SolaX Power.

Wszystkie nadwyżki energii z tych 2 instalacji fotowoltaicznych klienta, będą trafiały do magazynu energii i będą wykorzystywane wieczorem i w nocy.

Czym dokładnie jest magazyn energii i jak działa?

Magazyn energii to urządzenie służące do gromadzenia naszego prądu. Przyrządy tego typu zostały popularne głównie dzięki właśnie instalacjom fotowoltaicznym.

Aktualnie, w większości przypadków, produkowana energia elektryczna przez instalacje fotowoltaiczne zużywana jest na bieżąco w ciągu dnia a cała nadwyżka zostaje przesyłana do sieci energetycznej.

W momencie, gdy nasza instalacja nie produkuje energii (np. nocą), możemy wówczas odebrać wyprodukowaną wcześniej nadwyżkę.

Za “przechowywanie” wyprodukowanej przez naszą instalację energii, zakład energetyczny pobiera 20% lub 30% naszej nadwyżki. 

Magazyn energii to rozwiązanie, które pozwala uniknąć takiej sytuacji.

Wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną energia trafia do magazynu i jest w nim przechowywana.

Dzięki magazynowi energii zawsze masz do dyspozycji wytworzony prąd, gdy jest Ci potrzebny. Także w godzinach porannych i wieczornych, kiedy słońce nie świeci.

 

Jakie jeszcze są korzyści magazynów energii?

Niższe koszty energii elektrycznej

Wykorzystaj więcej energii słonecznej, pobieraj jej mniej z sieci energetycznej i oszczędzaj pieniądze.
Rosnące koszty energii elektrycznej również nie będą Ci straszne.

Wydajność

Dzięki magazynowi energii zachowasz nadwyżki wyprodukowanej energii, zamiast oddawać je bezpowrotnie do sieci. Cała energia zostaje z Tobą.

Niezależność

Wykorzystujesz zmagazynowaną energię, gdy rośnie Twoje zapotrzebowanie energetyczne.

Mobilność

Zmagazynowaną dzięki fotowoltaice energię możesz wykorzystać w innym miejscu. Może to być np. w domu letniskowym w lesie lub na działce lub gdziekolwiek tam, gdzie nie ma prądu.

Bezpieczeństwo

W przypadku awarii sieci energetycznej i przerwach w dostawie prądu możesz skorzystać ze zmagazynowanej energii.

Ekologiczność

Energia z fotowoltaiki przechowywana w magazynach energii to ekologiczne rozwiązanie, które pozwala ograniczyć emisje CO2 do atmosfery.

Największą zaletą magazynów energii jest to, że prosument może odebrać tyle energii, ile wyprodukowała jego instalacja, czyli na znacznie korzystniejszych warunkach niż w przypadku bilansowania, gdzie zakład energetyczny pobiera 20% mocy.

Tego typu urządzenie, w połączeniu z przygotowaną przez nas instalacją fotowoltaiczną, z pewnością pozwolą na jeszcze większe oszczędzanie i uniezależnienie energetyczne.

Korzystaj z energii na własnych zasadach!

Jeżeli chciałbyś samodzielnie zarządzać energią produkowaną przez Twoją instalację fotowoltaiczną a co najważniejsze zapewnić sobie stały i pewny dostęp do prądu – koniecznie skontaktuj się z naszym doradcą biznesowym.

Uzupełnij formularz kontaktowy, a my się z Tobą skontaktujemy.

Możesz też od razu do nas zadzwonić!

Jesteśmy dostępni:
od 8 do 16

Możesz zadzwonić na:
+48 856 671 300

MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt pn. „Specjalistyczna usługa doradcza w zakresie przygotowania specyfikacji procesów" w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20 Numer wniosku o dofinansowanie realizacji projektu: RPPD.01.04.01-20-2502/20 Celem projektu jest rozwój i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ poprzez skorzystanie z profesjonalnej usługi doradczej o charakterze prorozwojowym, która polega na przygotowaniu specyfikacji procesów. Wynikiem doradztwa jest opracowanie nowej, innowacyjnej usługi informatycznej dostosowanej do profilu i aktualnych potrzeb firmy. Poprzez przeprowadzenie profesjonalnego doradztwa i wdrożenie strategii procesowych firma uzyska szanse na zwiększenie udziału w rynku, otwarcie nowych oddziałów, a co za ty idzie wzrost zatrudnienia, zysku i rentowności przedsiębiorstwa Końcowym efektem będzie rozwój firmy, uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 47 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 39 950,00 PLN.
MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt ” Opracowanie kompleksowej strategii marketingowej online (SEO/SEM) w oparciu analitykę internetową i Data Driven wraz z nadzorem przy wdrożeniu usługi.” w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20, Nr umowy: UDA-RPPD.01.04.01-20-2501/20-00 Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ, poprzez skorzystanie z usługi prorozwojowej dotyczącej opracowania i wdrożenie kompleksowej strategii marketingowej online. Firma Max Energy Sp. z o.o. dzięki projektowi uzyska szanse na wzrost udziału w rynku i ekspansję na inne województwa, poprawę wizerunku, zdobycie przewagi konkurencyjnej i rozpoznawalności, a co za tym idzie - wzrost rentowności przedsiębiorstwa. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 45 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 38 250,00 PLN.