loading
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Post Image
25 lis, 2021
Posted by amencel
0 comment

Najszybsza na świecie ładowarka do aut elektrycznych

ABB jako światowy lider w obszarze infrastruktury dla pojazdów elektrycznych wprowadza na rynek stację do ładowania aut elektrycznych typu „all-in-one”. Model Terra 360 o mocy maksymalnej 360 kW pozwala na pełne naładowanie pojazdu w czasie nieprzekraczalnym 15 minut. Jedna stacja zapewnia możliwość jednoczesnego ładowania czterech aut elektrycznych. Oznacza to skrócenie czasu oczekiwania na swoją kolej w przypadku zajętej stacji. Rozwiązaniem jest podpięcie pojazdu do innej wtyczki.

Atrakcyjny wygląd i szereg pomocnych funkcji

Urządzenie charakteryzuje się nie tylko nowoczesnym wyglądem ale także posiada całe mnóstwo nowych funkcjonalności ułatwiających obsługę. System świetlny zapewnia precyzyjne prowadzenie użytkownika przez cały proces ładowania, wyświetlając aktualny stan naładowania baterii, a także pozostały czas do zakończenia sesji. System kabli pomaga kierowcy w szybkim podłączeniu pojazdu. Stacji można nadać indywidualnego charakteru poprzez wybór koloru pasków LED, czy zmianę foliowania. Dodatkową opcją jest możliwość podpięcia 27-calowego ekranu reklamowego do wyświetlania zdjęć i filmów.

Nieduży rozmiar stacji ładowania

Ładowarki Terra 360 dedykowane są nie tylko obiektom handlowym, czy stacjom paliw, z których korzystają pojazdy osobowe ale także samochodom flotowym, dostawczym, czy ciężarowym. Urządzenie ze względu na swoje niewielkie gabaryty może być instalowane na małych parkingach, czy zajezdniach, gdzie zajmuje stosunkowo małą powierzchnię.

Szybkie ładowarki będą dostępne na europejskim rynku już pod koniec 2021r., w Ameryce Łacińskiej, Stanach Zjednoczonych, Azji i Pacyfiku – od 2022r.

ABB działa już od jedenastu lat

Firma ABB istnieje na rynku elektromobilności od 2010 r. Oferuje kompletne rozwiązania ładowania i elektryfikacji dostosowane do samochodów i autobusów elektrycznych, hybrydowych, pojazdów dostawczych, ciężarówek, statków i kolei. ABB w ciągu swojego jedenastoletniego istnienia sprzedała ponad 460 tysięcy ładowarek w ponad 88 państwach, z czego 21 tysięcy stanowią szybkie ładowarki DC, a 440 tysięcy – stacje AC.

Ładowarki ABB dużej mocy są już wykorzystywane na całym świecie dzięki partnerstwom z międzynarodowymi operatorami systemów ładowania, takimi jak IONITY, czy Electrify America.

Pierwsze ładowarki w Polsce sieci IONITY

Pierwsze stacje ładowania aut elektrycznych sieci IONITY w Polsce zostały otwarte 15 października 2021r. na MOP Olsze Wschód i Olsze Zachód przy autostradzie A1. W ciągu kilku kolejnych tygodni planowane jest otwarcie następnych stacji ładowania. Każda z nich będzie posiadała co najmniej 2 punkty ładowania z możliwością rozbudowy. Obecnie istniejące przy autostradach stacje pozwalają na ładowanie o mocy 50 kW. Ładowarki IONITY zwiększają tę moc siedmiokrotnie, skracając czas ładowania i liczbę postojów w trasie.

MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt pn. „Specjalistyczna usługa doradcza w zakresie przygotowania specyfikacji procesów" w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20 Numer wniosku o dofinansowanie realizacji projektu: RPPD.01.04.01-20-2502/20 Celem projektu jest rozwój i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ poprzez skorzystanie z profesjonalnej usługi doradczej o charakterze prorozwojowym, która polega na przygotowaniu specyfikacji procesów. Wynikiem doradztwa jest opracowanie nowej, innowacyjnej usługi informatycznej dostosowanej do profilu i aktualnych potrzeb firmy. Poprzez przeprowadzenie profesjonalnego doradztwa i wdrożenie strategii procesowych firma uzyska szanse na zwiększenie udziału w rynku, otwarcie nowych oddziałów, a co za ty idzie wzrost zatrudnienia, zysku i rentowności przedsiębiorstwa Końcowym efektem będzie rozwój firmy, uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 47 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 39 950,00 PLN.
MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt ” Opracowanie kompleksowej strategii marketingowej online (SEO/SEM) w oparciu analitykę internetową i Data Driven wraz z nadzorem przy wdrożeniu usługi.” w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20, Nr umowy: UDA-RPPD.01.04.01-20-2501/20-00 Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ, poprzez skorzystanie z usługi prorozwojowej dotyczącej opracowania i wdrożenie kompleksowej strategii marketingowej online. Firma Max Energy Sp. z o.o. dzięki projektowi uzyska szanse na wzrost udziału w rynku i ekspansję na inne województwa, poprawę wizerunku, zdobycie przewagi konkurencyjnej i rozpoznawalności, a co za tym idzie - wzrost rentowności przedsiębiorstwa. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 45 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 38 250,00 PLN.