loading
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Post Image
07 lip, 2022
Posted by amencel
0 comment

Nowe rozwiązania w fotowoltaice

źródło: https://overeasy.no

Wraz ze wzrostem zainteresowania tematem fotowoltaiki, pojawiają się nowe pomysły i rozwiązania wpływające na rozwój tej dziedziny.

Fotowoltaika była wykorzystywana już od dawna ale w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit. Koszt uzyskania energii ze słońca stał się bardzo łatwy i opłacalny.

Postęp technologiczny powoduje, że fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność. Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe instalacje ale także i firmy, które intensywnie pracują nad nowymi rozwiązaniami.

Over Easy Solar twórcą nietypowej instalacji fotowoltaicznej

Przykładem jest norweska firma Over Easy Solar, która na dachu jednej ze szkół w Norwegii wybudowała nietypową instalację fotowoltaiczną.

Panele składają się z pojedynczych ogniw umieszczonych w pionie do wysokości 31,4 cm na podłożu obsadzonym roślinnością.

Montaż instalacji powoduje, że ingerencja w poszycie dachu jest zbędne. Takiego rozwiązania niestety nie unikniemy przy tradycyjnej instalacji dachowej.

Panele skierowane wschód – zachód

Innowacyjnym pomysłem jest usadowienie paneli w kierunku wschód – zachód. Energia także ma być produkowana z dwóch stron. Zastosowane rozwiązanie ma na celu maksymalizację porannej i popołudniowej produkcji. Przy tradycyjnej konstrukcji skierowanej na południe, szczytowa produkcja przypada na godziny południowe.

Pionowe usytuowanie ogniw dodatkowo zmniejsza straty energii. W przypadku klasycznego ustawienia, na panelach osiada brud, a także zalega śnieg.  

Firmę zauważono i wyróżniono podczas konferencji SPE Over Easy Solar, nadając tytuł start–upu roku.

Solarstone – pomysłodawca systemu montażowego typu click – on

Kolejnym przykładem realizującym nowoczesne rozwiązania w fotowoltaice jest estońska firma Solarstone. Jest ona pionierem w temacie nowoczesnego montażu paneli fotowoltaicznych. Wprowadziła na rynek aluminiowy system montażowy typu click – on.

Zestaw do montażu zawiera dosłownie kilka detali, umożliwiając sprawne mocowanie modułów na dachu. Innowacyjny system jest spójny z większością modułów z listy Tier 1. Według zapewnień producenta nawet w ciągu jednego dnia jesteśmy w stanie wypełnić panelami połać dachu o powierzchni około 80 m2.

Konstrukcja montażowa współgra także z oknami takich producentów jak Velux, Roto, Keylite, czy Fakro. Wszystkie elementy systemu są w pełni zdatne do recyklingu.

Minimalny kąt nachylenia dachu to 18 stopni

Głównym wymaganiem nowoczesnej konstrukcji montażowej jest odpowiedni kąt nachylenia dachu. Producent rekomenduje system click – on dachom o minimalnym kącie nachylenia 18 stopni. W sytuacji mniejszego nachylenia, Solarstone zaleca wykorzystanie wodoodpornego materiału w celu utrzymania szczelności dachu.

Dodatkowym plusem przemawiającym na korzyść producenta jest jego strona internetowa, która udostępnia narzędzia online. Za ich pomocą każdy użytkownik może swobodnie nakreślić ułożenie modułów uwzględniając ich parametry, rozmiary dachu, a także doprecyzować liczbę elementów montażowych.

Firmę nagrodzono na targach Intersolar Europe 2022. Solarstone dołączył do grona finalistów w kategorii Fotowoltaika.

Jesteś zainteresowany montażem instalacji fotowoltaicznej? Napisz do nas.

MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt pn. „Specjalistyczna usługa doradcza w zakresie przygotowania specyfikacji procesów" w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20 Numer wniosku o dofinansowanie realizacji projektu: RPPD.01.04.01-20-2502/20 Celem projektu jest rozwój i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ poprzez skorzystanie z profesjonalnej usługi doradczej o charakterze prorozwojowym, która polega na przygotowaniu specyfikacji procesów. Wynikiem doradztwa jest opracowanie nowej, innowacyjnej usługi informatycznej dostosowanej do profilu i aktualnych potrzeb firmy. Poprzez przeprowadzenie profesjonalnego doradztwa i wdrożenie strategii procesowych firma uzyska szanse na zwiększenie udziału w rynku, otwarcie nowych oddziałów, a co za ty idzie wzrost zatrudnienia, zysku i rentowności przedsiębiorstwa Końcowym efektem będzie rozwój firmy, uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 47 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 39 950,00 PLN.
MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt ” Opracowanie kompleksowej strategii marketingowej online (SEO/SEM) w oparciu analitykę internetową i Data Driven wraz z nadzorem przy wdrożeniu usługi.” w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20, Nr umowy: UDA-RPPD.01.04.01-20-2501/20-00 Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ, poprzez skorzystanie z usługi prorozwojowej dotyczącej opracowania i wdrożenie kompleksowej strategii marketingowej online. Firma Max Energy Sp. z o.o. dzięki projektowi uzyska szanse na wzrost udziału w rynku i ekspansję na inne województwa, poprawę wizerunku, zdobycie przewagi konkurencyjnej i rozpoznawalności, a co za tym idzie - wzrost rentowności przedsiębiorstwa. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 45 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 38 250,00 PLN.