loading
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Post Image
11 sie, 2022
Posted by amencel
0 comment

Produkcja lekkich paneli fotowoltaicznych

W przyszłym roku w Holandii, w mieście Weert powstanie fabryka produkująca lekkie panele fotowoltaiczne. Innowacyjne moduły PV zgodnie z zapowiedziami producenta będą posiadały znacznie niższą wagę niż tradycyjne panele krzemowe. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu lekkich polimerów. Moduły Solarge charakteryzują się o połowę niższą wagą w porównaniu ze standardowymi panelami.

Szersze zastosowanie dzięki niższej wadze paneli fotowoltaicznych

Lekkość jest głównym czynnikiem przemawiającym na korzyść nowych modułów. Dzięki niskiej wadze mogą mieć szerokie zastosowanie na wielkopowierzchniowych obiektach, zwłaszcza na halach czy magazynach o lekkich konstrukcjach. W takiej sytuacji zastosowanie mogą mieć ultralekkie moduły Solarge.

Dodatkowo dzięki niższej wadze tempo prac przy instalacji paneli znacznie się przyśpieszy generując niższe koszty pracy firmy montażowej.

Produkcja paneli fotowoltaicznych z niższą generacją CO2

Kolejnym plusem innowacyjnych modułów jest niska emisyjność CO2. Przy produkcji paneli Solarge  do atmosfery generuje się o 25% mniej CO2 niż przy produkcji tradycyjnych modułów. Efekt ten uzyskany jest dzięki zastąpieniu w obudowie paneli – szkła solarnego i aluminium poprzez wykorzystanie tworzyw sztucznych. Planowany ślad węglowy kształtować się ma na poziomie 220 kg/m2 czyli ok. 1130 kg/kWp.

Produkcja 100 tysięcy paneli fotowoltaicznych rocznie w pierwszym roku działalności

Producent planuje, iż w pierwszym roku od uruchomienia wytworzy około 100 tysięcy modułów o łącznej mocy 45 MW. Do 2025r. produkcja ma zostać zwiększona do 600 tysięcy paneli w skali roku.

Zgodnie z prognozami holenderskiego producenta, początkowa produkcja około 100 tysięcy modułów na przestrzeni roku, powinna sprostać zapotrzebowaniu w instalacje fotowoltaiczne około 15 tysięcy domów w czasie 20 lat. Według szacunków – termin użytkowania paneli to 20 lat.

Z hiszpańską firmą Mondragon podpisano już umowę na mocy której wyposaży ona nowopowstającą fabrykę w linię produkcyjną.

Według zapowiedzi, innowacyjne moduły otrzymają 10 lat gwarancji na produkt, a także 20 lat na uzysk energii.

Zaletą nowych paneli jest ich dbałość o środowisko. Jak twierdzi producent, będą mogły być w pełni poddane procesowi recyklingu. W obecnych czasach jest to bardzo ważna i istotna kwestia.

Kredyt w wysokości 4,4 mln euro na uruchomienie produkcji

Całe przedsięwzięcie pewnie miałoby gorszy start gdyby nie pomoc finansowa w postaci kredytu. Holenderski producent otrzymał 4,4 mln euro kredytu na uruchomienie produkcji nowych i lekkich modułów fotowoltaicznych. Dzięki niemu wybuduje linie produkcyjne do wytwarzania paneli.

Wraz ze wzrostem zainteresowania tematem fotowoltaiki, pojawiają się coraz to nowsze pomysły i rozwiązania wpływające na rozwój tej dziedziny. Postęp technologiczny powoduje, że fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność. Częściej słyszymy o pojawiających się firmach, które intensywnie pracują nad nowymi pomysłami i możliwościami w dziedzinie fotowoltaiki.

Niedawno pisaliśmy o nietypowej instalacji fotowoltaicznej wybudowanej na dachu jednej z norweskich szkół. Możesz przeczytać o tym tutaj. Innowacyjność zastosowanej technologii polegała na umieszczeniu pojedynczych ogniw w pionie połączonych stelażem, na podłożu obsadzonym roślinnością.

W tym samym artykule opisywaliśmy także pomysł estońskiej firmy Solarstone. Jest ona pionierem w temacie nowoczesnego montażu paneli fotowoltaicznych. Wprowadziła na rynek – aluminiowy system montażowy typu click – on.

Jesteś zainteresowany montażem instalacji fotowoltaicznej? Napisz do nas.

MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt pn. „Specjalistyczna usługa doradcza w zakresie przygotowania specyfikacji procesów" w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20 Numer wniosku o dofinansowanie realizacji projektu: RPPD.01.04.01-20-2502/20 Celem projektu jest rozwój i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ poprzez skorzystanie z profesjonalnej usługi doradczej o charakterze prorozwojowym, która polega na przygotowaniu specyfikacji procesów. Wynikiem doradztwa jest opracowanie nowej, innowacyjnej usługi informatycznej dostosowanej do profilu i aktualnych potrzeb firmy. Poprzez przeprowadzenie profesjonalnego doradztwa i wdrożenie strategii procesowych firma uzyska szanse na zwiększenie udziału w rynku, otwarcie nowych oddziałów, a co za ty idzie wzrost zatrudnienia, zysku i rentowności przedsiębiorstwa Końcowym efektem będzie rozwój firmy, uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 47 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 39 950,00 PLN.
MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt ” Opracowanie kompleksowej strategii marketingowej online (SEO/SEM) w oparciu analitykę internetową i Data Driven wraz z nadzorem przy wdrożeniu usługi.” w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20, Nr umowy: UDA-RPPD.01.04.01-20-2501/20-00 Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ, poprzez skorzystanie z usługi prorozwojowej dotyczącej opracowania i wdrożenie kompleksowej strategii marketingowej online. Firma Max Energy Sp. z o.o. dzięki projektowi uzyska szanse na wzrost udziału w rynku i ekspansję na inne województwa, poprawę wizerunku, zdobycie przewagi konkurencyjnej i rozpoznawalności, a co za tym idzie - wzrost rentowności przedsiębiorstwa. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 45 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 38 250,00 PLN.