loading
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Post Image
06 maj, 2020
Posted by admin
0 comment

W jaki sposób gospodarstwo rolne może oszczędzić prąd?

          W dobie dzisiejszej technologii, nie ma chyba dziedziny, w której automatyka i robotyka nie znajdują zastosowania. Tak stało się też w przypadku gospodarstw rolnych, co umożliwiło zwiększenie wydajności produkcji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów pracowniczych, bo pracują za nich maszyny.

Choć to udogodnienie niesie ze sobą zdecydowanie więcej plusów, wiąże się ze wzrostem innych składowych, które są w tych procesach wykorzystywane. Mowa tu o zwiększeniu kosztów za zużycie prądu, gazu czy wody będących motorem napędowym automatyzacji. Dodatkowo na niekorzyść rolników często wpływa ilość posiadanych liczników pomiarowych.

W związku z przewidywanym wejściem w życie opłaty mocowej, która zakłada wzrost kosztów zakupu energii elektrycznej nawet do 20%, warto poszukać rozwiązań, które w jak największym stopniu pomogą zaoszczędzić zużycie mediów i analogicznie związanych z nimi kosztów. Aby zminimalizować koszty prądu, pierwsze co należy zrobić to znaleźć odpowiedniego sprzedawcę, którego warunki oferty będą dla nas dużo bardziej korzystne, niż u obecnego sprzedawcy.

Problem pojawia się już na samym początku, ponieważ często osobom posiadającym gospodarstwo rolne narzuca się konkretną taryfę przeznaczoną dla większych firm, mimo że prąd używany jest de facto w gospodarstwie domowym.  Wiąże się to z określeniem rolnika, którego definicja jest niedopracowana i nie do końca jasna. Zdarza się również, iż dystrybutor odgórnie narzuca taryfę energii elektrycznej, przy czym odmawia zgody na wybranie innej co może skutecznie związać ręce w pracy nad szukaniem lepszych rozwiązań dla gospodarzy niż dotychczasowe. Najczęściej wykorzystywaną taryfą jest taryfa C, która jest znacznie droższa niż taryfa G.

Przy wybieraniu oferty, warto przeliczyć cenę netto za 1kWh dla poszczególnych taryf oraz zwrócić uwagę na opłatę handlową, która również w zależności od sprzedawcy może być naliczana. Najlepiej wybierać takiego dostawcę, który zaproponuje nam zwolnienie z obowiązku jej płacenia, gdyż generuje to dodatkowe koszty. Aby się zabezpieczyć warto też poprosić o wykaz cen na poszczególne miesiące korzystania przez nas z usługi aby cena prądu w trakcie trwania umowy nie uległa zmianie.

Można jednak tego uniknąć.

Naprzeciw wszystkim aspektom, które należy brać pod uwagę przy wyborze najlepszej oferty energii elektrycznej staje jedno, konkretne rozwiązanie – fotowoltaika. Dlaczego jest rozwiązaniem najlepszym? Bo zajmuje się pozyskiwaniem energii ze słońca, które mimo wątpliwości, zawsze jest obecne na niebie! Wygląda na to, że zatem nasza energia nie ma końca, nie musimy się martwić o przerwy w dostawie poprzez jakiekolwiek zakłócenia. Wystarczy, że zainwestujemy raz, a korzyści czerpać możemy długoterminowo.

Jak to wygląda w praktyce? Przeliczmy tą usługę na finanse, które możemy zaoszczędzić by liczbowo przedstawić co zyskamy w przyszłości.

Koszt zakupu instalacji fotowoltaicznej jest zależny od wielkości posiadanego gospodarstwa rolnego i zużycia energii elektrycznej.

Załóżmy hipotetycznie, że koszt instalacji z montażem to kwota 50 000 zł.

Ulga inwestycyjna wynosi 25%, co daje nam 12 500 zł zniżki, a odliczyć możemy również 23% podatku VAT, w przypadku gospodarstw rolnych, które są jego płatnikami. Zatem koszt zakupu instalacji, już na samym początku spada niemal o połowę.

Aby zobrazować proces użytkowania posłużymy się przykładem naszego klienta, który zdecydował się na fotowoltaikę i zaoszczędził na prądzie 55000 zł w ciągu 10 lat.

Fotowoltaika staje się coraz bardziej popularna, nie tylko w gospodarstwach rolnych gdzie pobór energii jest znacznie większy, ale również w mniejszych domostwach, których użytkownicy zdecydowali się na oszczędność. Ilość sprzętów, z których korzystamy w dzisiejszych czasach, generuje znacznie większe zużycie energii niż miało to miejsce jeszcze kilka dekad temu. Fotowoltaika to przyszłość, która ma na celu nie tylko oszczędność, ale również komfort i wygodę korzystania z usług, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia.

 

Kilka naszych ostatnich realizacji: 

Nowoczesne rozwiązania, które wprowadziliśmy do naszej firmy pozwalają nam w bezpieczny i profesjonalny sposób montować instalacje PV na przeróżnych przestrzeniach.

◂ Zastanawiasz się ile mógłbyś zaoszczędzić na prądzie w 2020 r. ?

◂ Chciałbyś dowiedzieć się o najkorzystniejszych formach finansowania i aktualnych dotacjach?

◂ Masz inne pytania dot. fotowoltaiki?

 Zadzwoń  85 667 13 00

Nasi Specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania

MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt pn. „Specjalistyczna usługa doradcza w zakresie przygotowania specyfikacji procesów" w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20 Numer wniosku o dofinansowanie realizacji projektu: RPPD.01.04.01-20-2502/20 Celem projektu jest rozwój i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ poprzez skorzystanie z profesjonalnej usługi doradczej o charakterze prorozwojowym, która polega na przygotowaniu specyfikacji procesów. Wynikiem doradztwa jest opracowanie nowej, innowacyjnej usługi informatycznej dostosowanej do profilu i aktualnych potrzeb firmy. Poprzez przeprowadzenie profesjonalnego doradztwa i wdrożenie strategii procesowych firma uzyska szanse na zwiększenie udziału w rynku, otwarcie nowych oddziałów, a co za ty idzie wzrost zatrudnienia, zysku i rentowności przedsiębiorstwa Końcowym efektem będzie rozwój firmy, uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 47 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 39 950,00 PLN.
MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt ” Opracowanie kompleksowej strategii marketingowej online (SEO/SEM) w oparciu analitykę internetową i Data Driven wraz z nadzorem przy wdrożeniu usługi.” w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20, Nr umowy: UDA-RPPD.01.04.01-20-2501/20-00 Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ, poprzez skorzystanie z usługi prorozwojowej dotyczącej opracowania i wdrożenie kompleksowej strategii marketingowej online. Firma Max Energy Sp. z o.o. dzięki projektowi uzyska szanse na wzrost udziału w rynku i ekspansję na inne województwa, poprawę wizerunku, zdobycie przewagi konkurencyjnej i rozpoznawalności, a co za tym idzie - wzrost rentowności przedsiębiorstwa. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 45 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 38 250,00 PLN.