loading
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Max Energy Sp. z o.o. Produkcyjna 92B, 15-680 Białystok
Pn.-Pt. 08:00 - 16:00
Post Image
31 mar, 2022
Posted by amencel
0 comment

Panel fotowoltaiczny o największej sprawności

Szwajcarska firma Meyer Burger zapowiedziała uruchomienie produkcji panelu fotowoltaicznego o sprawności przekraczającej 23%. Tak wysokiej sprawności jak dotąd nie miał żaden moduł obecny w komercyjnej ofercie producentów.

Meyer Burger wywodzi się z produkcji zegarków. Firma od ponad 40 lat wyznacza nowe standardy i innowacje w branży fotowoltaicznej. Głównymi priorytetami przedsiębiorstwa są wysokie standardy produktów i zrównoważony rozwój.

Najwydajniejszy panel fotowoltaiczny na rynku

Nowatorski moduł ma wykorzystywać ogniwa wielozłączowe (Heterojunction, HJT), których struktura składa się z różnych warstw krzemu, w połączeniu z technologią SmartWire. Nie będzie to nowy produkt firmy Meyer Burger ale moduł wywodzący się również ze szwajcarskiej firmy Megasol. Wprowadzany do sprzedaży panel fotowoltaiczny stanie się najwydajniejszym na rynku.

Dwustronny moduł fotowoltaiczny Megasol typu szyba – szyba, model M500-HC-144-b RC GG U30b o rekordowej sprawności 23,2% (sprawność na poziomie ogniw – 25,8%), posiada moc nominalną o wartości 500 W.

Wspomniany moduł charakteryzuje się znacząco wyższą sprawnością od dotychczasowego lidera na rynku – modułu Maxeon serii 3 o mocy 430 W i deklarowanej sprawności na 22,7%.

Sprawność poprzedniej wersji modułu Megasol wynosiła 22,1%. Nowa seria paneli tego producenta zawiera większą sprawność w porównaniu z pierwotną. Postęp został osiągnięty za sprawą technologii back-contact określonej jako RearCon.

Podstawą modułu Megasol są 144 połówkowe ogniwa połączone w technologii back contact, czyli z elektrodami umieszczonymi na tylnej stronie. Innowacyjna metoda zwiększa powierzchnię absorpcji panelu fotowoltaicznego w porównaniu do modułów posiadających elektrody na przedniej stronie.

Technologia RearCon gwarantem niższych kosztów produkcji

Technologia RearCon w praktyce oznacza nie tylko wyższe uzyski energii poprzez brak zacienienia przedniej strony modułu. Pozwoli również zredukować liczbę procesów produkcyjnych o połowę w porównaniu do produkcji ogniw z elektrodami ze strony przedniej. Oznacza to dużo niższe koszty produkcji.

W module Megasol, między ogniwami nie ma żadnych odstępów, a nawet ogniwa delikatnie nachodzą na siebie o ok. 0,3 mm. W klasycznych modułach natomiast odstępy mogą wynosić ok. 2 mm.

Produkcja energii wyższa o 30%

Nowatorski moduł fotowoltaiczny szwajcarskiej firmy Megasol wytwarza energię także z tylnej strony. Według prognoz, moduł będzie produkował nawet o 30% więcej prądu w porównaniu do modułu jednostronnego. Aby to nastąpiło muszą zostać spełnione warunki. Przy najlepszym współczynniku albedo na który składają się optymalne warunki nasłonecznienia, a także odbicie światła od jasnego podłoża.

Zastosowana technologia polepsza stabilność ogniw i odporność modułów na mikropęknięcia, które są jednym z najczęstszych powodów strat energii.

Rozmiary nowego modułu wynoszą 2063 x 1046 x 30 mm, a jego waga sięga ok. 26,5 kg. Nadaje się do użytku w temperaturach od – 40 st. C do 85 stopni C. Nowatorski panel charakteryzuje się nie tylko wysoka wydajnością ale także atrakcyjnym wyglądem. Moduł jest cały w kolorze czarnym co jest szczególnie ważne w przypadku fasad solarnych.

Firma Megasol posiada w swoim asortymencie również moduł o jeszcze większej mocy – 560 W ale jego sprawność jest znacznie niższa i określana na poziomie 21,62%. Sprawność zastosowanych ogniw ma sięgać nawet 24,2%.

MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt pn. „Specjalistyczna usługa doradcza w zakresie przygotowania specyfikacji procesów" w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20 Numer wniosku o dofinansowanie realizacji projektu: RPPD.01.04.01-20-2502/20 Celem projektu jest rozwój i wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ poprzez skorzystanie z profesjonalnej usługi doradczej o charakterze prorozwojowym, która polega na przygotowaniu specyfikacji procesów. Wynikiem doradztwa jest opracowanie nowej, innowacyjnej usługi informatycznej dostosowanej do profilu i aktualnych potrzeb firmy. Poprzez przeprowadzenie profesjonalnego doradztwa i wdrożenie strategii procesowych firma uzyska szanse na zwiększenie udziału w rynku, otwarcie nowych oddziałów, a co za ty idzie wzrost zatrudnienia, zysku i rentowności przedsiębiorstwa Końcowym efektem będzie rozwój firmy, uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 47 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 39 950,00 PLN.
MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ realizuje projekt ” Opracowanie kompleksowej strategii marketingowej online (SEO/SEM) w oparciu analitykę internetową i Data Driven wraz z nadzorem przy wdrożeniu usługi.” w ramach: Poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa Typ projektu 1 A. Usługi doradcze o specjalistycznym charakterze na rzecz podlaskich MŚP (model popytowy) Numer naboru: RPPD.01.04.01-IZ.00-20-002/20, Nr umowy: UDA-RPPD.01.04.01-20-2501/20-00 Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa MAX ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ, poprzez skorzystanie z usługi prorozwojowej dotyczącej opracowania i wdrożenie kompleksowej strategii marketingowej online. Firma Max Energy Sp. z o.o. dzięki projektowi uzyska szanse na wzrost udziału w rynku i ekspansję na inne województwa, poprawę wizerunku, zdobycie przewagi konkurencyjnej i rozpoznawalności, a co za tym idzie - wzrost rentowności przedsiębiorstwa. Wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi: 45 000,00 PLN. Wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi: 38 250,00 PLN.